Pieslēgties  |  Reģistrēties  |  LV  |  RU  |  EN
WWW ARHĪVS
MEKLĒT PĒC ATSLĒGVĀRDA MEKLĒT PĒC DOMĒNA
[?]
 
Par LNB Digitālo bibliotēku Latvijas Nacionālās Digitālās bibliotēkas (LNDB) mērķis ir nodrošināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas un tās sadarbības partneru digitalizētā kultūras mantojuma pieejamību internetā. LNDB padara krājumus pieejamākus dažādām sabiedrības grupām, tādējādi veicinot izpratni par Latvijas kultūru, vēsturi, ģeogrāfiju, saimniecību un politiku, kā arī piedāvā jaunus pētniecības instrumentus zinātniekiem.
Šobrīd LNDB jau pieejamas grāmatas, periodiskie izdevumi, kartes un tīmekļa vietņu arhīvs. Līdz 2013. gada pavasarim, turpinot Digitālās bibliotēkas attīstību, tiks pievienotas attēlu, audio un video kolekcijas, kas šobrīd aplūkojamas LNB mājas lapas sadaļā „Digitālā bibliotēka” (www.lnb.lv), kā arī digitālās bibliotēkas laboratorija valodas pētniecības atbalstam.
Katram satura tipam esam izvēlējušies savu krāsu, kas to izceļ un atšķir no pārējiem resursiem. Krāsas izvēle nav nejauša – tā ir saistīta ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku, kurā katrs stāvs ir citā krāsā. Tieši tā stāva krāsa, kurā atrodas karšu, attēlu, periodikas u.c. izdevumu lasītavas, ir piešķirta arī šo izdevumu digitālajām lasītavām.

Par WWW arhīvu
Arhīvs satur Latvijas tīmekļa vietnes, kas vāktas, sākot ar 2008. gadu, un arhīvā iekļautas izlases veidā. Atsevišķos gadījumos arhīvā iekļautas arī ārzemju vietnes, ja to saturs saistīts ar Latviju.

Par projektu
2007. gada decembrī LNB ar valsts atbalstu aizsāka digitalizācijas projektu ar mērķi saglabāt un padarīt meklējamus aptuveni 6 miljonus Latvijā un trimdā izdoto periodisko izdevumu lappušu. Pēc gada noslēdzās projekta pirmā kārta, un sabiedrībai tapa pieejama periodikas kolekcija 350 tūkstošu lapu apmērā.
LNDB izveides otrā kārta - masveida digitalizācija –  risinājās no 2009. līdz 2012. gadam un tika īstenota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.
Nākamajā attīstības posmā plānojam saviem spēkiem pakāpeniski digitalizēt un pievienot nozīmīgus izdevumus, reaģējot uz apmeklētāju pieprasījumu vai aizpildot esošos „robus”. Sagaidām jaunu sadarbības partneru iesaistīšanos Latvijas Nacionālās Digitālās bibliotēkas izveidē, kā arī materiālus no partneru digitālajām kolekcijām.

Vortālu izstrādājis SIA „Lattelecom BPO”
Dizainu izstrādājis SIA „Cosmodroms”

„Digitālās bibliotēkas izveide – 2.kārta”
IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ
Ieguldījums tavā nākotnē